Lip 23

654 Urodziny Wojsława

Dnia 23 lipca 2016 roku w Mikorowie odbyły się 654 urodziny „Wojsława”. Były pokazy dawnych rzemiosł oraz strzelania z łuku, odbyły się także występy wokalne oraz pokazy tańca z ogniem.

Głowna część obchodów rozpoczęła się o godzinie 17:00 występami lokalnych artystów  i pokazem tańca dawnego przez Mikorowską grupę Historyczną.

Gwiazdą urodzin był występ zespołu „Zgagafari” z Darłowa, grający przede wszystkim tradycyjne dźwięki słowińskie, skandynawskie i celtyckie. Rubaszne, pełne harmonii i spontaniczności aranżacje, piękne akustyczne brzmienie i wyjątkowa barwa przyciągnęła dużą grupę miłośników zespołu.

Zakończeniem pierwszej części obchodów było cieszące się dużym zainteresowaniem przybyłej publiczności, widowisko plenerowe „Legenda o Wojsławie”. Widowisko wg. scenariusza Damiana Kreft wykonał  zespół „Musical” z ZS Rokity.

Impreza zakończyła się przy remizie strażackiej w Mikorowie pokazem tańca z ogniem grupy „Elding” z Mikorowa oraz zabawą taneczną do białego rana.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Statystyki

DzisiajDzisiaj14
WczorajWczoraj178
W Tym TygodniuW Tym Tygodniu192
W Tym MiesiącuW Tym Miesiącu3670
OgółemOgółem56504

Kontakt

 

Maja Pobłocka

Tel:  575-730-706

Tel. domowy: 59 82-12-877

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.