Kwi 17

Legenda o Wojsławie

Kiedy poproszono mnie żebym napisała  kilka słów o przedstawieniu jakie  wraz z francuskim przyjaciółmi pokazaliśmy w Czarnej Dąbrówce i w Rokitach  uśmiechnęłam się w duchu bo było to wydarzenie, które  jestem tego pewna na zawsze zostanie na długi czas w pamięci tych, którzy je tworzyli.

Mam ogromną nadzieję, że zostanie także w pamięci tych, którzy zaszczycili nas swoją obecnością by je obejrzeć .

W mojej pamięci na pewno zostanie na długi, długi czas…….

 

12.04. 2016r. przyjechała do Rokit delegacja z Francji była to niezwykła delegacja bowiem stanowiła ją orkiestra młodzieżowa.  Najmłodsza uczestniczka orkiestry miała zaledwie

6 lat  grała na  tubie - instrumencie , który w znacznym stopniu utrudniał jej chodzenie gdyż był tak ogromny. Dziewczynka jednak dawała sobie radę i bez problemu grała wyznaczone utwory. Młodzieży towarzyszyli ich rodzice  oraz profesorowie uczący  w Ecole de Musique de Pontgibaud Sioule et Volcans. Na czele zaproszonej orkiestry przewodniczył niezwykły człowiek dyrektor szkoły muzycznej w Pontgibaud - Claude Sauvage.

 

Przedstawienie, które zaprezentowaliśmy w Czarnej Dąbrówce i Rokitach powstawało od września 2015r. Scenariusz do przedstawienia napisał uczeń II kl. Gimnazjum Zespołu Szkół w Rokitach Damian Kreft.

Gdybym dzisiaj miała się podjąć tego zadania powiedziałabym, że jest niewykonalne ,

bo jak  przygotować musical mając zaledwie cztery wspólne próby? A jednak się udało.

Pomogła nam w tym technika dzięki której mogliśmy wiele razy wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące przedstawienia  drogą mailową, przesyłać skany nut wykonywanych utworów czy wysyłać  nagrania w formacie mp3.

 

Po odbyciu pierwszej próby wszystkich opanowała niezwykła radość wręcz euforia z tworzenia wspólnego przedstawienia.

Język muzyki okazał się językiem bardzo uniwersalnym dzięki któremu nie było między nami barier.

Młodzież bardzo szybko zaprzyjaźniła się ze sobą w czym pomogły nam wspólne spotkania integracyjne i wycieczka do filharmonii w Gdańsku.

Oba przedstawienia, które zaprezentowaliśmy były dla nas niezwykłym przeżyciem czuliśmy się jak jedna wielka rodzina.

 

W tym miejscu  pragnę podziękować WSZYSTKIM , twórcom naszego przedstawienia: Naszym utalentowanym uczniom bez których przedstawienie nie mogłoby się odbyć ,

ich rodzicom , moim niezwykłym kolegom i koleżankom oraz dyrekcji z Zespołu Szkół w Rokitach a także naszej niezastąpionej grupie technicznej.

Bez WAS to nasze wspólne przedstawienie by się nie udało

 

Jeszcze  raz dziękuję.

                                                                         Maja Pobłocka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Statystyki

DzisiajDzisiaj14
WczorajWczoraj178
W Tym TygodniuW Tym Tygodniu192
W Tym MiesiącuW Tym Miesiącu3670
OgółemOgółem56504

Kontakt

 

Maja Pobłocka

Tel:  575-730-706

Tel. domowy: 59 82-12-877

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.